Hlavná stránka > Trieda s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka

Trieda s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka

Aj tento rok sa na Gymnáziu Andreja Sládkoviča otvorí trieda s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka, ktorá žiakom pomôže maximálne si osvojiť tento jazyk. Pred nástupom žiaci absolvujú vstupný test, na základe ktorého budú roztriedení do skupín. Takto sú v skupinách žiaci na približne rovnakej úrovni angličtiny, čo urýchľuje vyučovací proces. Vyučovanie vedú kvalifikovaní vyučujúci, ktorí sa neustále zapájajú do odborných konferencií, seminárov, webinárov a snažia sa obohatiť a inovovať vyučovací proces.

Pumpkin contest

Využívajú sa najnovšie študijné materiály, ktoré sú zároveň v súlade s požiadavkami SERR pre jazykové znalosti. Na škole je tiež knižnica s anglickými knihami, audioknihami a časopismi. Žiaci majú tiež prístup k rôznym IKT (dataprojektor, interaktívna tabuľa, tablety), s ktorými sa na hodinách často pracuje a ktoré ich robia zaujímavejšími. Pri vyučovaní sa okrem jazykových schopností kladie dôraz aj na rozvoj soft skills a kreatívneho myslenia. Mimo vyučovania môžu žiaci pracovať s materiálmi z knižnice (stupňované čítanky, audio knihy, originálne verzie kníh, časopisy).

Prednáška o Washingtone a diskusia s finančným riaditeľom Americkej ambasády na Slovensku

Žiaci sa môžu zapojiť do rôznych súťaží ako Olympiáda v ANJ, písanie eseje, Naj angličtinár, Mladý prekladateľ a iné (v mnohých súťažiach už žiaci GAS obsadili popredné miesta). Škola spolupracuje s Info USA, Britským centrom ŠVK a aj zahraničnými lektormi. Žiaci majú tiež možnosť zúčastniť sa exkurzie do Anglicka.