Hlavná stránka > Trieda pre všeobecne intelektovo nadané deti

Trieda pre všeobecne intelektovo nadané deti

Na Gymnáziu Andreja Sládkoviča bola 1.septembra 2012 zriadená trieda pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním. Tento typ triedy je kontinuálnym prepojením štúdia medzi základnou a strednou školou. Záujemcovia o štúdium môžu byť do takejto triedy prijatí na základe žiadosti zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia a s jeho informovaným súhlasom po diagnostike vykonanej Centrom pedagogicko – psychologického poradenstva a prevencie. Medzi znaky intelektového nadania patria:

Študenti 4.E pri prezentácii projektu na medzinárodnej konferencii Vojna očami mladých vo vzdelávacom centre Múzea SNP

V školských rokoch 2012/2013 a 2013/2014 nastúpili do tried pre všeobecne intelektovo nadaných prví študenti. Početné školské činnosti kompenzujú zapájaním do všetkých mimoškolských študentských aktivít. Výučba v takýchto triedach je pestrá, dynamická a veľmi zaujímavá. Vyučovací proces v škole striedajú edukačné programy mimo školských lavíc, zapojenie do medzinárodných projektov, exkurzie na Slovensku i v zahraničí (Česká republika), otvorené hodiny, účasť na súťažiach. Aj keď sú počas vyučovacích hodín viac „viditeľní“, nie je to v ich neprospech, čo aj sami hovoria:

„Každý úspešný uchádzač o štúdium v triede pre všeobecne intelektovo nadaných žiakov by mal možnosť štúdia v tejto triede využiť. Nájde tu „komornejšie“ prostredie, v ktorom si bude môcť rozvíjať svoje nadanie, bližší vzťah s profesormi aj ostatnými spolužiakmi, na hodinách sa dozvie viac ako je len obsah bežných učebných osnov, bude mať viac priestoru na otázky a diskusie...“

Byť študentom triedy pre všeobecne intelektovo nadaných neznamená byť len právoplatnou súčasťou veľkej rodiny GAS, ale byť vždy aj o niekoľko krokov vpred.