Hlavná stránka > Trieda s rozšíreným vyučovaním informatiky

Trieda s rozšíreným vyučovaním informatiky

V súčasnej dobe je už informačná gramotnosť samozrejmosťou a predpokladá sa, že každý ovláda aspoň nejaké tie základy. V triede s rozšíreným vyučovaním informatiky získajú žiaci nie len nadštandardné vzedlanie v oblasti informatiky prevyšujúce požiadavky Štátneho vzdelávacieho programu, ale sa aj naučia prakticky využívať matematické myslenie potrebné k efektívnemu využívaniu informačno-komunikačných technológií. Špecializácia na informatiku pomôže žiakom, ktorí by chceli ďalej pokračovať v štúdiu na technických vysokých školách a uľahčí im odborné uplatnenie sa v oblasti.

Žiaci sa budú vedieť bezproblémovo orientovať v operačnom systéme, ovládať prácu s bežne používaným kancelárskym balíkom programov na vysokej úrovni a naučia sa poznať princípy fungovania počítača a jeho periférnych zariadení. Získajú vedomosti a zručnosti z programovania v minimálne jednom vyššom programovacom jazyku, používania programových prostriedkov na riešenie úloh, práce s internetom a navrhovania webových stránok.