Hlavná stránka > Trieda s rozšíreným vyučovaním telesnej a športovej výchovy

Trieda s rozšíreným vyučovaním telesnej a športovej výchovy

Rozširujúce hodiny špecializované na telesnú a športy sa zameriavajú na zdokonaľovanie a upevňovanie správnych pohybových návykov a zručností, rozvíjanie kondičných a koordinačných schopností súvisiacich s aktívnym pohybovým režimom a zdravým životným štýlom. Hodiny sú zamerané na aktivity a hry podľa záujmu žiakov (floorbal, futsal, basketbal, volejbal, bedminton, stolný tenis, tenis, gymnastika, atletika) funkčný tréning (novo zariadená posilovňa, halové veslovanie, TRX pásy). V štvrtom ročníku sa v prípade záujmu môžu hodiny zaujať na prípravu žiakov na talentové prijímacie skúšky na vysoké školy. V prípade potreby môžu žiaci postupovať podľa individuálneho učebného plánu.

Aj takto to vyzerá počas súťaže v crossfite

Pýchou našej školy je regionálne centrum halového veslovania, ktoré priťahuje mnoho záujemcov (konajú sa tu majstrovstvá slovenska v halovom veslovaní a veslovací maratón). Žiaci GASka majú veľa športových úspechov na širokej škále športových súťaží a podujatí, za čo môžeme ďakovať aj pedagógom telesnej výchovy, ktorí zanietene povzbudzujú všetkých nádejných športovcov a organizujú aj Crossfit challenge, Gascup, Gasbal a iné súťaže.