Hlavná stránka > Všeobecná trieda

Všeobecná trieda

V školskom roku 2016/2017 otvárame 5 tried 4-ročného štúdia pre 150 študentov. Uchádzač sa na štúdium prihlasuje písomne – prihláškou prostredníctvom ZŠ. Termíny prijímacích skúšok sú 9. a 12. máj 2016. Prijímacia skúška ma formu písomného testu zo slovenského jazyka a literatúry a z matematiky. Kritéria prijatia zverejní riaditeľka školy do 31. marca 2015 na webstránke školy.

Na základe štátneho vzdelávacieho programu (ŠVP) škola vypracovala vlastný školský vzdelávací program (ŠkVP). Školský vzdelávací program je navrhnutý tak, aby všetkým študentom poskytoval jednak kvalitné všeobecné vedomosti a zručnosti, ale zároveň aj možnosť špecializácie na konkrétne záujmy a budúce štúdium.

Humanitne zameraných študentov by mohla zaujímať dlhoročná spolupráca s Múzeom SNP, participácia na medzinárodných projektoch - Vojna očami mladých a spolupráca pri organizovaní súťaže o cenu Andreja Sládkoviča. Tých prírodovedne zameraných by zase mohlo zaujímať nové vybavenie laboratórií, spolupráca s UMB a naše doterajšie výsledky vo vzdelávaní študentov, ktorí dosiahli poppredné miesta v biologickej aj chemickej olympiáde.

Rozširujúce hodiny v rámci školského vzdelávacieho programu sú využité na posilnenie prírodovedných predmetov, informatiky, cudzieho jazyka a slovenského jazyka a literatúry. Rozšírenie hodín je zamerané predovšetkým na laboratórne práce, experimentálnu činnosť v oblasti prírodných vied, získanie komunikatívnych zručností v cudzích jazykoch, ale aj v slovenskom jazyku a zručností vo využívaní informačno-komunikačných technológií.

Ďalšie rozširujúce hodiny tvoria bohatú ponuku voliteľných predmetov. Každý žiak si tak už od 2. ročníka môže zvoliť vlastnú profiláciu na humanitné, prírodovedné, technické, medicínske, ekonomické, umelecké či iné smery svojho budúceho štúdia:

Fotografia z vianočného výletu do Viedne

Okrem toho sa žiaci zúčastňujú aj mnohých exkurzií: