Hlavná stránka > Trieda s rozšíreným vyučovaním nemeckého jazyka

Trieda s rozšíreným vyučovaním nemeckého jazyka

Gymnázium Andreja Sládkoviča poskytuje rozšírené vyučovanie nielen anglického, ale aj nemeckého jazyka. Počet vyučovacích hodín nemeckého jazyka je vyšší ako v klasickej triede a tak si ho môžu žiaci lepšie osvojiť a dosiahnuť vyššiu úroveň. Veľkou výhodou je, že na škole máme okrem kvalifikovaných vyučujúcich aj nemeckú lektorku. Nemeckí lektori pôsobia na našej škole už od roku 1997. Pomohli a stále pomáhajú mnohým žiakom so štúdiom nemeckého jazyka.

Slávnostné udeľovanie Deutsches Sprachdiplom

Žiaci, ktorí sa rozhodnú študovať v tejto triede získajú počas štúdia jazykový certifikát - nemecký jazykový diplom DSD I. a II. stupňa - Deutsches Sprachdiplom. DSD je medzinárodne uznávaná jazyková skúška pričom I. stupeň zodpovedá úrovni A2/B1 a II. stupeň zodpovedá úrovni B2/C1 Spoločného európskeho referenčného rámca pre cudzie jazyky. DSD II je platný doklad o jazykových znalostiach potrebných pre ďalšie štúdium v nemecky hovoriacich krajinách a dokazuje pokročilé znalosti nemeckého jazyka. Tento diplom môžu žiaci získať úplne bezplatne keďže je materiálne podporovaný nemeckou stranou.

Nemčinu sa rozhodne oplatí študovať aj kvôli tomu, že Slovensko je geograficky blízke nemecky hovoriacim krajinám a teda štúdium alebo pracovné skúsenosti nie sú nikdy ďaleko.

Ikona stiahnutia (PDF) Školský vzdelávací program Ikona stiahnutia (PPS) Prezentácia o jazykovom diplome DSD